Jazdci Slovak National Hill Climb Team doviezli z Buzetu plný počet bodov

24. 09. 2018 Miro Majláth

Posledné podujatie zaradené do seriálu FIA European Hill Climb Championship, ale aj predposledné seriálu FIA Historik Hill Climb Championship dopadlo pre Petra Ambrúza a Mira Čiliaka viac než dobre.

Dvojica slovenských reprezentantov predviedla v rámci podujatia 37. Buzetski Dani 2018 špičkové výkony, ktoré im priniesli plný počet bodov do spomínaných seriálov.

Peter Ambrúz v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX jednoznačne ovládol skupinu N, pričom sa mu podarilo pokoriť najbližšieho prenasledovateľa na rovnakom vozidle o viac ako osem sekúnd. Zároveň s týmto výsledkom sa mu podarilo „poskočiť“ v konečnom hodnotení kategórie I. na konečné ôsme miesto v šampionáte FIA European Hill Climb Championship 2018.

V prípade Mira Čiliaka sa diali obdobné veci. Ten ovládol kategóriu 5 v rámci podujatia, ale aj seriálu FIA Historik Hill Climb Championship 2018. Jeho výsledný čas bol o viac ako štyri a pol sekundy rýchlejší ako najbližšieho prenasledovateľa. Týmto výsledkom Miro potvrdil nielen svoje vedenie v kategórii 5 v rámci seriálu FIA Historik Hill Climb Championship 2018, ale neoficiálne sa už v predstihu stal, aj keď neoficiálne, „kráľom“ spomínanej európskej kategórie.

„V Buzete nám v tomto roku naozaj vychádzalo všetko tak ako sme si predsavzali. Počasie bolo nádherné, slnečné, autá fungovali naozaj perfektne a nám sa darilo robiť časy aké sme tu ešte nikdy nezajazdili. Čo sa organizácie týka, tá je v Buzete každoročne na veľmi vysokej úrovni a jednoznačne toto podujatie do euróspekho kopcového seriálu patrí. Som spokojný, moja vďaka samozrejme patrí všetkým partnerom Slovak National Hill Climb Teamu, ako aj rodinám, ktoré to s nami v priebehu sezóny nemajú ľahké,“ zhodnotil po pretekoch Peter Ambrúz, šéf Slovak National Hill Climb Teamu.

Galéria