04. 03. 2018 Redakcia dovrchu.sk

Aj malé, amatérske podujatia majú svoje čaro. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme sa v rámci príprav, testovania a poďakovania partnerom za sezónu 2017 rozhodli zúčastniť 3-Kráľovského autoslalomu, usporiadaného pri rekreačnom zariadení Margita – Ilona neďaleko Levíc.

Peťo Florek sa na štart postavil hneď s dvoma vozidlami. Mitsubishi Lancer Evolution X, ktoré slúži ako tréningové a zároveň vozidlo na obhliadky rely tratí, sa vďaka svojej vyspelej technike cítilo na úzkych slalomových uličkách ako doma. Jazda bokom však poskytuje omnoho viac zábavy. A keďže ozaj nešlo o výsledky, partnerom, striedajúcim sa na mieste spolujazdca Peťo doprial tento výnimočný zážitok.

Dôležitejšie boli pocity a dojmy z „ostrého“ Lanceru IX, ktorý sa má aj v roku 2018 preháňať po rýchlostných skúškach rely. Podľa hodnotenia jedného z partnerov, ktorý zažil obe Mitsubishi na vlastnej koži, „závodka je peklostroj“. Aj napriek predvádzacím jazdám sa v tvrdej konkurencii prekoňovaných štvorkoliek Peťo umiestnil na peknom treťom mieste v triede.

Pozvanie v rámci teambuildingovej akcie prijal aj Roli Pecúch s Viki Dudášovou. Na vozíku si dotiahli ich LADU 2107. Roli to vzal presne tak, ako to bolo podané. Trať si užíval jazdou dverami napred, čo ocenili hlavne diváci. Ukázal, že Ladu má pevne v rukách a pod úplnou kontrolou. Týmto potvrdil celému Slovak National Hill Climb Teamu, že si v ňom určite zaslúži miesto.

Posledným z členov výpravy bol Julko Lapdavský. Nie však ako navigátor, vybral si úlohu jazdca. Na sedadle spolujazdca vystriedal partnerov, ktorým sa týmto spôsobom poďakoval za celoročnú podporu. Julo napriek minimu zoznamovacích kilometrov ukázal, že STI mu sedí a zadkom Imprezy povymetal snáď všetky nečistoty pripravenej trate.

Usporiadateľom ďakujeme za príjemne strávený deň a prajeme im veľa šťastia a úspechov v organizovaní podobných pretekov.